Pompy ciepła i klimatyzacja

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób pozyskuje czystą energię zużywając niewielkie ilości energii elektrycznej. Jest ona wykorzystywana do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. Nasza firma oferuje dwa rodzaje pomp ciepła pierwszy to typ powietrze-woda drugi powietrze-powietrze zwana również popularnie klimatyzacją.

Zalety zastosowania pomp ciepła

 • Oszczędności
  Pompy ciepła dzięki wykorzystaniu właściwości gazu są dużo tańsze od tradycyjnego ogrzewania elektrycznego i trochę tańsze od gazowego. Ponadto podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła na etapie budowy domu znacznie pomniejszy koszt instalacji pompy dzięki rezygnacji z kosztownego komina i przyłącza gazowego. W celu maksymalizacji zysków z użycia pomp ciepła zalecamy zastosowanie ogrzewania podłogowego, które również wykonujemy osobiście.
 • Bezpieczeństwo
  Pompa ciepła nie wykorzystuje źródła ognia, co daje pewność, że nie zatrujemy się gazem lub tlenkiem węgla co jest duży komfortem dla mieszkańców.
 • Serwis
  Pompy ciepła to urządzenia o bardzo niskim wskaźniku awaryjności nie mniej jednak wymagają czasowych przeglądów prowadzonych przez naszą firmę. Polega on na wyczyszczeniu filtrów oraz sprawdzeniu poprawności działania pompy ciepła. Pompa ciepła posiada inteligentne sterowanie i sama wykrywa błędy które w większości można wyeliminować na telefon
 • Ekologia
  Pompa ciepła nie emituje żadnych gazów cieplarnianych, co korzystnie wpływa na nasze najbliższe otoczenie.

Wycena

Dobór odpowiedniej pompy ciepła zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz dobrać moc pompy samodzielnie [Kliknij tutaj] i wyślij nam wynik lub zdjęcie wyniku. Możesz również odpowiedzieć na te same pytania z pozycji nasze strony.
Pytanie ile będzie dodatkowo kosztować kopia formularza ze strony https://cieplowlasciwie.pl/

Montaż

Czas montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników i trwa on w przypadku klimatyzacji od 3 do 6 godzin, natomiast montaż pompy ciepła powietrze woda trwa od 1 do 2 dni. Posiadamy certyfikaty F-gazowe (firmowe i osobiste), które uprawniają nas do montażu pomp ciepła.

Ulga termomodernizacyjna

W 2020 roku po raz pierwszy można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej rozliczając  PIT za 2019 rok. Można to zrobić niezależnie, od tego czy podatki rozlicza się za pomocą ryczałtu, PIT lub CIT. Maksymalna kwota możliwa do odpisania od dochodu to 53 tys. złotych. Jest ona związana z wydatkami na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Z ulgi może skorzystać właściciel lub współwłaściciel budynku, którego dotyczy termomodernizacja oraz musi się ona odbywać na budynku istniejącym, a nie będącym dopiero w budowie. Kwota 53 tys. złotych nie jest związana z jednym przedsięwzięciem, ale z podatnikiem, wobec czego nawet jeśli właściciel posiada kilka nieruchomości i prowadzi w nich prace termomodernizacyjne, maksymalna kwota, jaką będzie mógł odliczyć od podatku to 53 tys. zł.

KLIKNIJ TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Klimatyzatory ścienne Fly

KWX 09 l 12 l 18 l 24 HRDI

klimatyzatory ścienne fly
Energooszczędny klimatyzator ścienny Kaisai Fly z czynnikiem chłodniczym R32 to połączenie elegancji z funkcjonalnością. Jego uniwersalny, ponadczasowy design sprawia, że pasuje do każdego wnętrza.

Urządzenie wyróżnia się możliwością grzania przy temperaturze zewnętrznej nawet do -25°C. Funkcja
WiFi w standardzie zwiększa wygodę sterowania klimatyzacją, a nowoczesny pilot bezprzewodowy
umożliwia korzystanie z 3 dodatkowych funkcji: samooczyszczania parownika (Self Clean), stałego
grzania 8°C (Heating 8°C) oraz czujnika temperatury w pilocie (Follow Me).

Pompy ciepła

KHP-2.4/D270 KEH 08 l 10 l 12 l 14 VER

pompy ciepła
Pompa Ciepła Kaisai Eco Home jest zaawansowanym urządzeniem służącym zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i zapewniania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo ma możliwość chłodzenia powietrza, a nowoczesny sterownik pozwala dostosować działanie pompy do potrzeb użytkownika.

Wypełnij formularz